" /> Göz Altı Morlukları İçin Yapılması Gerekenler | Kadın Ve Sağlık
gmail sign in create gmail account

Göz Altı Morlukları İçin Yapılması Gerekenler

Özellikle yoğun iş temposunda çalışan hanımların uykusuzluk, stres ve yorgunluk sonrası göz altı morlukları oluşur. Düğer bir nedeni ise de aşırı tuz tüketimidir. Bu göz altı morluklarını gidermek için kullanılan kimyasal kremlerin ise yararından ziyade zararları çok fazla bu yüzden size tavsiyemiz bitkisel çözümlerdir.

İlk olarak bu morlukların oluşmaması için beslenme düzenine dikkat edilmelidir. bu morlukların oluşmasındaki en büyük etken vücuttaki toksinlerdir. Bunun için kahve, sigara ve alkolden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Su vücuttaki toksinleri atmada en önemli faktör olduğu için bol miktarda tüketilmelidir. Vücuttaki toksinler atıldıkça da vücuttaki lekeler azalır ve gençleşir.

Evde demlediğiniz çayların çöpleri veya kullandığınız sallama poşet çayların atıkları kesinlikle atılmamalıdır. Çünkü çay göz altı morlukları için kesin tedavi yöntemidir. Bu kullanılmış çay atıkları soğuduktan sonra 10-15 dakika kadar gözde bekletilir.

Göz bölgesine yapılan makyaj azaltılıp hava alması kolaylaştırılmalı. Ve ayrıca nemlendirici kremler pamuk yardımıyla uygulanmalı. Bunun amacı kremin her tarafa eşit şekilde sürülmesidir.

Diğer bir yöntem ise bir kovaya sıcak su koyulup yüze buhar banyosu yapılmasıdır. Böylece hem göz altı morluklarında zalma olacak hemde gözenekler açılacaktır. Gözenekler açıldığında ise yüz temizliği daha kolay ve etkili olacaktır.

Göz altı morluğu için yapılan bir diğer bitkisel tedavi ise patates ve salatalıktır. Patates ve salatalık çiğ olarak kesilir ve göz kapağında 15 dakika bekletilir.

Bu bitkisel işlemler uygulanarak hiç bir zarar ve yan etki görmeden göz altı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*