IŞİD ETNİK TEMİZLİK YAPIYOR!

Uluslararası AF Örgütü,IŞİD’in Kuzey Irak’ta etnik temizlik yaptığını açıkladı.

Uluslararası Af Örgütü’nün Irak’ta bulunan temsilcisi Donatella Rovera, bölgedeki gelişmelerin değerlendirildiği raporu açıkladı. Af Örgütü’nün raporunda IŞİD’in Ezidi, Hrıstiyan ve Şii Türkmenlere karşı sistematik bir etnik temizlik kampanyası yürüttüğü yer aldı.

Militanlar, “bölgeden Arap ve Sünni olmayan tüm etnik grupların izlerini silmeyi” amaçlıyor. Görgü tanıklarının ifadelerinin yer aldığı raporda,örgütün kitlesel idamlar ve  adam kaçırmalarla ağır savaş suçu işlediğine dikkat çekiyor.

Bu raporda,idamdan kaçan görgü tanıklarının ifadeleri yer alıyor.Buna göre yalnızca 3 ve 15 Ağustos’ta Ezidi köyleri Kinice ve Koço’da yüzlerce çocuk ve genç katledildi. Sait ve Halit isimli kardeşler şans eseri katliamdan kurtuldu, diğer 7 kardeş katledildi. Sait, sol dizine üç, bel ve omuzuna da birer kurşun isabet ettiğini söyledi. 

YAPTIKLARI KATLİAMLARLA ÖVÜNÜYORLAR!’

Avustralya Başbakanı Tony Abbott, örgütle mücadele eden Iraklı Kürtlere silah yardımı yapacaklarını söyledi. IŞİD’in vahşetini “Nazilerin ve Komünistlerin” vahşetiyle kıyaslayan Abbott, “Teröristlerin onlardan farkı katliamlarıyla övünmeleri” dedi.

Bulunamadı

Mehmet Ekici, Şota’ya cevap vermedi

Trabzonspor'da teknik direktör Şota'nın Mersin maçının ardından basın toplantısında eleştirdiği Mehmet Ekici konuşmama kararı aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − 7 =