" /> Savcı Öz`ün avukatı istifa etti | Güncel
gmail sign in create gmail account

Savcı Öz`ün avukatı istifa etti

Savcı Öz`ün avukatı istifa ettiZekeriya Öz`ün avukatı Mahmut Gönültaş ise UYAP üzerinden vekillikten istifa ettiğine dair mahkemeye dilekçe gönderdi.

Başkanı Aziz Yıldırım`ın, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında savcılar Zekeriya Öz ve Mehmet Berk`e hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın 6. duruşması görüldü.

SAVCI ÖZ`ÜN AVUKATI İSTİFA ETTİ

Kartal`daki Anadolu Adalet Sarayı 29. Sulh Ceza Mahkemesi`nde görülen duruşmada sadece savcı Mehmet Berk`in avukatı Kaptan Yılmaz hazır bulunurken Yıldırım`ın avukatları ise mazeret bildirerek duruşmaya katılmadı. Öte yandan şikayetçi savcı Zekeriya Öz`ün avukatı Mahmut Gönültaş ise UYAP üzerinden vekillikten istifa ettiğine dair mahkemeye dilekçe gönderdi. İstifa dilekçesi savcı Öz`e tebliğ edildi.

“ÖZ VE BERK TANIK SIFATIYLA MAHKEMEDE DİNLENSİN” TALEBİ

Geçtiğimiz celse Yıldırım`ın avukatlarından Abdullah Kaya, savcılar Öz ve Berk`in tanık sıfatıyla mahkemede dinlenilmesini talep etmişti. Mahkeme hakimi Muharrem Ballı, savcılar Zekeriya Öz ve Mehmet Berk`in dinlenilmesine gerek olmadığını belirterek talebi reddetmişti. Celse arası savcılar Öz ve Berk`in tanık sıfatıyla mahkemede dinlenmesi talebinin reddedilmesini bir üst mahkemeye taşıyarak karara itiraz eden avukat Kaya`nın talebi yine aynı gerekçeyle reddedildi. Savcı Zekeriya Öz`ün avukatının istifa dilekçesinin Öz`e tebliğinin beklenmesine karar veren mahkeme, sanık avukatlarının mazeretlerinin kabulüne karar vererek duruşmayı erteledi.

HAKARET SUÇLAMASIYLA 4 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Şike davası sanıklarından olan Aziz Yıldırım`ın geçtiğimiz Temmuz ayında Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada savcılar Mehmet Berk ve Zekeriya Öz`ü kastederek hakaretlerde bulunduğu ileri sürülmüş, hakkında kurulda sarfettiği kelimeler nedeniyle `hakaret` suçunu işlediği gerekçesiyle 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*